Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin

Kto z nas nie bawił się w poszukiwanie ukrytych skarbów? Emocje, radość, a przy tym czas spędzony na świeżym powietrzu. Geocaching pozwala na nowo wrócić do odkrywania tego co ukryte, do poznawania tego co najcenniejsze. Zabawa polega na odnajdywaniu skrytek nazywanych keszami, które są ukrywane w ciekawych miejscach związanych z naszą historią, kulturą, tradycją, turystyką. By je odnaleźć potrzebny jest jedynie telefon z GPS-em, który zaprowadzi nas do miejsca. Wcześniej mamy okazję zapoznać się z opisem danego miejsca po to, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych, które łącznie skupiają pięćdziesiąt ukrytych keszy. Skrzyneszki zostały schowane w miejscach związanych z Powstaniem Listopadowym, Powstaniem Styczniowym, I Wojną Światową, II Wojną Światową oraz z Henrykiem Sienkiewiczem. Było to jedno z działań projektu „Geocachingowy szlak walki i oręża” realizowanego przez Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego.

Chcieliśmy zachęcić ludzi do wyjścia z domu, do zabawy, która nie tylko bawi, ale także uczy. Pokazuje co mamy najcenniejsze w naszym regionie. Geocaching to także forma rozwoju turystyki, bo w samej Polsce jest blisko 50 tys. aktywnych użytkowników, którzy w ten sposób zwiedzają nasz kraj. Dziś niemal każdy ma smartphona, więc nie ma problemu by dołączyć się do zabawy. – mówi Łukasz Szczepańczyk – koordynator projektu.

Kesze powstałe w ramach projektu są dostępne na ogólnopolskim serwisie geokeszerskim: www.opencaching.pl. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie realizatora www.iksstoczek.org

Zadanie jest finansowane ze środków EFROW otrzymanych w ramach projektu grantowego „Geocachingowy szlak walki i oręża””, objętego PROW 2014-2020.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments