Rock & Volleyball zakończony !!!

Zakończył się juz VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara…” W dwudniowych rozgrywkach nie zabrakło emocji, napięcia ale też odprężenia i relaksu.

Ale po kolei …

Zaczęliśmy w sobotę o godzinie 10.00 na hale w stoczku zameldowało się 24 drużyny siatkarskie. Każda z zamiarem zwycięstwa, każda nie zamierzała odpuszczać nawet na moment.

Po przywitaniu i prezentacji drużyn głos zabrał Sekretarz Powiatu Pan Jerzy Siwiec. Po tym wystąpieniu szybko przytąpilismy do losowania. Jedni mieli więcej szczęścia, inni mniej ale w każdej grupie mecze były zacięte i nikt tanio skóry nie sprzedał.

Swoje grupy wygrali:

Wodynie

1. Cisy Nałęczów

2. Bank Spółdzielczy Łuków

3. Mechanik Deblin

4. Gmina Wodynie

Kobiałki

1. AZS Żyrzyn

2. Libero Dęblin

3. MMKS Mińsk Mazowiecki

4. ULKS Unin

Prawda Stara

1. GKS Armaty Prawda Stara

2. Jaqbs Lublin

3. Set Górzno

Stoczek Łukowski

1. Zuzanki Warszawa.

2. STS Aves Stoczek Łukowski

3. Fenix Siennica

4. Stok Lacki

Zwycięzcy grupy ze Stoczka, Zuzanki Warszawa, STS Aves

 

Na turniej finałowy dodatkowo dziką kartę otrzymał Jaqbs Lublin który w Prawdzie zajął II miejsce.

W meczu OLDBOYS zasłużeni zawodnicy ze Stoczka po zaciętym boju przegrali z zawodnikami z Górzna 3:2.

Po raz pierwszy w tym roku udział w turnieju wzięły dziewczeta, na dwóch salach w Seroczynie i Kisielsku. Najlepsze okazły sie być zawodniczki IV LO Biała Podlaska która pokonała w finale zawodniczki Libero Dęblin. Trzecie miejsce przpadło zawodniczkom Sępa Żelechów. Oprócz nich również wystąpiły drużyny: Gmina Wodynie, Klementovia Klementowice, Dragon Wojcieszków (IV miejsce), Jagienka Lublin

Dziewczęta z IV LO z Białej Podlaskiej z nagrodami za I miejsce gratulujemy!

 

Po emocjach sportowych była uroczysta dekorcja zwycięzców w gościnnej sali kina Echo. Tu zawodnicy i zawodniczki odebrali należne im nagrody, puchary i dyplomy.

Po tej części nastąpiła uczta na melomanów, czyli koncert zespołów unplugget. Tu najwiekszą atrakcją był występ zespołu PLUS ze Stoczka Łukowskiego który uwiódł naszą publiczność. Bardzo ładne występy zaliczyli również Marcin Czapczak i duet Liaszenko.

Zespół PLUS w sładzie: Kostyra Leszek, Paulina Jakubaszek, Piotrek Piątek, Robert Poźniak, Leszek KluskaKto nie mógł dotrzeć niech żałuje bo naprawdę było warto.

Niedziela to juz finały męskie OPEN i po raz pierwszy na turnieju Gimnazjum Dziewcząt. Całodzienny siatkarski maraton bardzo dobrej i wyrównanej gry zakończył się późnym wieczorem. Trzeba powiedzieć, że tak późno kończyć nam się jeszcze nie zdarzyło. Wszystko to za sprawą tie breaków który były nagminne. Dość powiedzieć, że tylko trzy mecze tego dnia zakończyły się wynikiem 2:0.

Dobry wynik zanotowały nasze dziewczęta które po bardzo zaciętym pojedynku o drugie miejsce zespół z Mińska Mazowieckiego. Klasą samą dla siebie tego dnia były zawodniczki z Żelechowa które pewnie zajęły pierwsze  miejsce.

Nasze srebrne dziewczęta. Od lewej: Zuzia Adamiak, Iga Staniszewska, Ola Kruk, Monika Łukasiewicz, Ala Wojecka, Wera Janisiewicz, Michalina Gierat, Katarzyna Janczak, Ola Stosio, vprezes Paweł Flis

 

W turnieju głównym do strefy medalowej udało sie przedrzeć Cisom Nałęczów, Jaqbs Lublin Zuzankom Warszawa i ….gospodarzom czyli STS Aves Stoczek Łukowski. W meczu o trzecie miejsce własnie oni okazali się być lepszymi od ubiegłorocznego tryumfatora rozgrywek Cisów Nałęczów. W wielkim finale Zuzanki i Jaqbs stoczyły wyrównany bój, a tie break skończył sie 18 : 16 dla naszych gości z Warszawy. Serdecznie dgratulujemy i dziekujemy wszystkim uczestnikom.

Chcielibyśmy podziekować naszym sponsorom, firmie Orlen Upstream, Beacie Kielak, Tomaszowi Rosie, Grzegorzowi Śniezkowi, Bankowi Spółdzielczemu z Łukowa. Dziękujemy naszym partnerom i współorganizatorom, CWS Stoczek, MOK Stoczek.

Szczególne podziękowania adresujemy do Wójtów Wojciecha Klepackiego, Marka Czuba, Burmistrza Ireneusza Sczepanika za udostępnienie i gościnnę na obiektach sportowych.

Czetry najlepsze drużyny R&V, Cisy Nałęczów – IV miejsce, STS Aves – III Miejsce, Jaqbs Lublin – II MIejsce, Zuzanki Warszawa- I miejsce

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments