Emocji nie zabrakło…

Palps, wojtek czub

Kolejny mecz seniorzy STS Aves Stoczek Łukowski rozegrali na własnej hali z zespołem wielokrotnego mistrza PALPS, i oczywiście aktualnego, drużyną Gminy Łuków. Po zwycięstwie w pierwszym meczu na wyjeździe ze Starostwem, w szeregach drużyny panował umiarkowany optymizm, ale każdy sobie zdawał sprawę, że zadanie jakie stoi przed zespołem, czyli odniesienie zwycięstwa może być bardzo trudne.

Już w pierwszym secie przewagę zdobyli goście, którzy wygrali tę część zawodów 25:20. Kolejny set to lepsza gra z naszej strony, a przede wszystkim kapitalna zagrywka Mikołaja Sałasińskiego, który siał  istny popłoch w szeregach obronnych gości. Ten set nie mógł się skończyć inaczej jak tylko zwycięstwem STS. Po doprowadzeniu do stanu 1:1 z naszych zawodników zeszło przysłowiowe powietrze, i w zasadzie więcej dodać już nie można.

Na czwartą partię podopieczni Marcina Sentkiewicza wyszli zmotywowani i goście musieli pogodzić się z porażką.

2:2 w setach i tie brek, w którym wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Wszystko na to wskazywało, bo mieliśmy piłkę na czystej taśmie, dzięki której powinnyśmy prowadzić już 7:3. Niestety stało się inaczej i po zmianie stron, więcej zimnej krwi zachowali goście wygrywając pewnie tę część gry, a także całe spotkanie.

Zawodnikom należą się podziękowania za dobry występ i ambitną walkę. Następny mecz rozegramy 3 grudnia na hali w Stoczku Łukowskim z drużyną Dragona Wojcieszków.

STS Aves Stoczek Łukowski- Gmina Łuków 2:3 (21:25; 25:22; 18:25; 25: 20; 1o:15)

Skład: Artur Kaczor, Karol Guzek, Mikołaj Sałasiński, Wojciech Czub, Rafał Pietrzak, Łukasz Sałasiński